Dovolená Chorvatsko apartmány 2023

Dovolená v Chorvatsku u moře

Dovolená v Chorvatsku patří dlouhodobě mezi nejvíce navštěvovanou destinaci českých turistů. Čeští turisté navštěvují tuto zemi především pro velice příjemné ceny za ubytování a blízkosti od naší republiky. V dnešní době je ve spoustě letovisk nepřeberné množství možností rekreace a zábavy. Chorvatsko patří mezi ideální dovolené pro malé děti. Musíte zde ovšem počítat se složitějším přístupem do vody a jen málo kdy narazíte na píščitou pláž.

Další údaje o Chorvatsku:
Hlavní město:Záhřeb (Zagreb)
Další města:Rijeka, Split, Osijek, Zadar
Rozloha:56 542 km2
Počet obyvatel:4 800 000
Národnostní složení: Chorvati 78%, Srbové 12%, ostatní 10%
Náboženství: římští katolíci 89%, ostatní 11%
Gramotnost: 97%
Úřední jazyk: srbochorvatština (úřední jazyk), angličtina, němčina
Měna: chorvatská kuna (1 HRK) =100 lipa

Orientační ceny:
Potraviny: běžné jídlo v restauraci: 50 kun, voda (1 litr): 4-5 kun, pivo (0,5 litru): 10-15 kun, víno (0,2 litru): 25 kun, cola (0,33 litru): 10-12 kun Sport: tenis (1 hodina): od 35 kun Doprava: taxi (1 km): 6 kun Auto a motopůjčovny: auto (1 týden) - 380 kun

Dovolená v Chorvatsku
Chorvatsko je perfektní volbou pro aktivní dovolenou. K dispozici je kromě koupání a opalování se i široký výběr různých sportů. Pokud rádi chodíte, nejmalebnější procházky jsou na Plitvických jezerech a na ostrovech Brijuni a Mljet. Ti co mají zájem o trochu více usilující turistiku mohou vyjít na horu Biokovo nad Makarskou a pohoří Velebit na severu Dalmácie. Pro cyklisty se pořádají cyklistické dovolené na Istrii , jižní Dalmácii i Makarské riviéře, je už na vás, zda-li den procestujete na kole, nebo budete odpočívat na krásných oblázkových plážích. Do Chorvatska se můžete vydat i na tenisový zájezd, od dob triumfu Chorvata Gorana Ivanisevice na Wimbledonu v roce 2001 zde vyrostlo spousty tenisových škol s dobrými trenéry. Dalším vhodným sportem je potápění, neboť moře zde je klidné a krásné. Každý turista si spojí však Chorvatsko s kriketem, hlavně na ostrově Vis se pořádají kriketové závody. Chorvatské pobřeží je však perfektní pro dovolenou na jachtě. S tolika ostrovy a přístavy, které tato země nabízí, budete rádi kapitánem jachty či plachetnice.

Národní parky v Chorvatsku
Hodně volně žijících zvířat a nedotčené přírody můžete pozorovat v jednom z osmi národních parků, včetně ostrov Brijuni, Kornati, Krka, ostrov Mljet a samozřejmě Plitvická jezera. Parky obsahují vynikající řadu geologických a přírodních jevů. Dále stojí za návštěvu i přírodní rezervace Gorski Kotar poblíž Rijeky, kde o rozloze asi 2000 čtverečních km žijí v lesích vlci, rysi, kanci a hnědí medvědi.

Chorvatsko v roce 2023:

Dovolená Chorvatsko 2023 by mohla být vaše nejůžasnější a možná i velice levná dovolená za posledních několik let. Zkuste si jenom vybrat z množstí hotelů a úžasných letovisek. Last minute Chorvatsko je přehled nejzajímavějších míst nejlevněji a ze slevou.
Vyhledejte si nejlevnější dovolenou v CHORVATSKU:

Zkuste speciálně nastavené vyhledávání pro Vaši nejlevnější dovolenou.


Doporučujeme Vám destinace:

Brač Hvar
Istrie Jižní Dalmácie
Korčula Krk
Pag Ráb
Severní Dalmácie Šolta
Vir Vis
Fakta o Chorvatsku
Chorvatsko, bývalá jugoslávská republika, leží u Středozemního moře a hraničí na západě se Slovinskem, Maďarskem na severu, na východě Srbskem a Bosnou a Hercegovinou na jihu. Chorvatsko má také dlouhou námořní hranici s Itálií v Jaderském moři. Chorvatsko má tvar rohlíku, což je výsledkem 5 století trvající expanze osmanské říše do střední Evropy. Povrch Chorvatska je skalnatý s hornatým pobřežím Jadranu s mnoha ostrovy. Vnitrozemí představuje směsici hor a širokých údolí. Vnitrozemí má mírné klima kontinentální klima. Středomořské podnebí pak na Jaderském pobřeží. Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb, populaci má okolo 4,5 miliónu obyvatel. V Chorvatsku existuje 1185 ostrovů v Jaderském moři, z nichž asi 50 je osídleno. Největším ostrovem je Krk ( 462 km čtverečních).


Dovolená u moře v Chorvatsku 2023 | Reklama zde |
[ochrana osobních údajů]