Dovolená Egypt 2023

Dovolená v Egyptě u moře

Egypt začíná patřit mezi velice oblíbené cíle českých turistů pro krásné moře a zaručenné slunečné počasí. Naleznete zde velké množství vyžití. Krásné pláže u Rudého a Středozemního moře , pyramidy, Sfinga, řeka Nil, Údolí králů, Káhira - to vše je Egypt. Můžete si vybrat mezi pobytem u moře a procházení spousty památek. Spousty zájezdů nabízejí kombinaci obojího. Naleznete zde opět kouzlo orientu a odlišnosti od Evropských dovolených.

Pouště obklopující Egypt umožňují snadný přístup , a tak byla tato země mnohokrát napadena cizími mocnostmi, včetně Velké Británie. Egypt se rozkládá v povodí Nilu, proto bylo jeho hospodářství vždy založeno na zemědělství. Ačkoliv zde své stopy zanechalo i mnoho jiných kultur, Egypťané si stále udržují svůj starý způsob života založený na zemi, rodině a zemědělství. Z toho dnes žije téměř 90 % obyvatel, zatímco zbývající menšina obývá města jako Káhira a Alexandrie.

Starověký Egypt
Egypt byl vždy závislý na cestovním ruchu. Tisíce turistů sem každý rok přijíždějí obdivovat pozůstatky velkých egyptských říší, zvláště pak pyramidy a hieroglyfy. Starověky Egypt je bohatou a rozvinutou zemí. Jeho dějiny se dělí na Starou, Střední a Novou říši, z nichž každá představuje období velkého rozvoje. Faraónové byli zároveň panovníky i bohy; nechávali si stavět velké chrámy a pyramidy s královskými hrobkami, ale také monumentální sochy, např. gigantickou postavu tzv. Velké sfingy. Nejstarší tři pyramidy se nacházejí v Gíze nedaleko Káhiry a pocházejí z období okolo 2600 př. n. l. Nejslavnější pyramidou je pak samozřejmě 147 metrů vysoká Cheopsova pyramida.

Tutanchamon a Ramesse v Egyptě
Osm set kilometrů jižně od Káhiry leží Théby a slavné Údolí králů, které je největším pohřebištěm faraónů Nové říše - nejvýznamnějšího období egyptské nadvlády. Je to jedno z nejzajímavějších míst na světě a nebylo ještě zcela prozkoumáno, protože hrobky jsou většinou ukryty hluboko pod zemí. Právě na tomto místě nalezl Howard Carter roku 1922 Tutanchamonovu hrobku. Tento objev se stal velkou událostí zejména proto, že hrobka zůstala po tisíce let nedotčena lidskou rukou. Uvnitř vědci nalezli zlaté klenoty, nádobí, ozdoby a sarkofágy, které můžete nyní obdivovat v Národním muzeu v Káhiře. Pokud pojedete na dovolenou dále na jih, spatříte Abú Simbel - chrám Ramesse II. V 60. letech 20. století bylo na nilu vytvořeno Násirovo jezero (Asuanská přehradní nádrž) a celé okolí včetně chrámu se mělo ocitnout pod vodou. Pod vedení UNESCO byla zorganizována mezinárodní akce, při níž skupina vědcůpomohla přemístit chrám rozebraný na kusy a znovu jej postavit na bezpečném místě. Pro milovníky starověkých dějin a pro archeology je Egypt stále jedním z nejvíce fascinujících míst a mnozí turisté sem přijíždějí v naději, že objeví hrobky jiných velkých egyptských panovníků.

Další údaje o Řecku:
Hlavní město: Káhira
Další města: Alexandrie, Gíza, Asuán, Port Said
Rozloha: 1 001 450 km2
Počet obyvatel: 74 718 000
Národnostní složení: Arabové 99%
Náboženství: sunnitští muslimové 90%, křesťané 10%
Gramotnost: 51,4%
Úřední jazyk: arabština (úřední jazyk), angličtina

Orientační ceny:
Měna: Telefony a poštovné: pohlednice - 0,25-1,5, známka do Evropy - 1,25
Potraviny: balená voda (1,5 litru) - 1,5, oběd v restauraci (za osobu) - 40 a více, víno v hotelu (0,7 litru) - 80, pivo v hotelu (Stella 0,5 litru) - 15, džus v hotelu (0,2 litru) - 8, cola v hotelu (0,25) - 7, arabský chléb (10 ks) - 1; cigarety Marlboro (20 ks) - 5,75
Sport: tenisový kurt (1 hodina) - 25, hotelová sauna (1 hodina) - 40
Doprava: taxi (běžná jízda po městě) - průměrně kolem 5 LE, mikrobus a autobus - 50 pt.
Auto a motopůjčovny: auto - 35 -75 USD v závislosti na typu vozu

Egypt v roce 2023:

Dovolená Egypt 2023 s nabídkou tisíce hotelů a desítky destinací k rezervaci online. Last minute Egypt je přehled nejzajímavějších míst nejlevněji a ze slevou.

Vyhledejte si nejlevnější dovolenou v EGYPTĚ:

Zkuste speciálně nastavené vyhledávání pro Vaši nejlevnější dovolenou.


Doporučujeme Vám destinace:

Dahab El Gouna
Hurghada Káhira
Makadi Marsa Alam
Safaga Sharks Bay
Sharm El Maya Sharm El Sheikh
Soma Bay Taba


Dovolená u moře v Egyptě 2023 - DOVOLENÁ EGYPT 2023 cena od 4300 Kč/os. - vyhledávání nejlevnějších zájezdů on-line | Reklama zde | Partneři
[ochrana osobních údajů]