Eurovíkend Amsterdamu 2023

Eurovíkend Amsterdamu 2023

Krása, historie, zábava

Jedno z nejnavštěvovanějších měst Evropy, které leží na řece Amstel - to je Amsterdam - známé místo, kde si prohlédnete všechna možná muzea a paláce, které jsou jednoznačně spojeny s kanály, po nichž se v poklidu můžete projet. Všechny klady, které vás jen mohou napadnout, dostávají teprve v Amsterdamu své jméno. Už jen z toho důvodu je Amsterdam obrovská výzva pro každého cestovatele. Nádherný eurovíkend strávený právě v Amsterdamu je přesně tím nejlepším, co byste mohli zažít. Zvolte příjemně strávené volno v tomto malebném městě, které se od ostatních liší tím, že zde není smog, na jaký jsme zvyklí u ostatních metropolí. Objednat eurovíkend!Eurovíkend v Amsterdamu

Amsterdam je poprvé zmíněn v roce 1275, kdy obyvatelé jako vzdor proti svému hraběti postavili most s hrází napříč řekou Amstel. Pomalu se tato osada rozrůstala, až na počátku 14. století dosáhla na udělení městských práv. Hanzovní obchod mezi všemi přístavními městy dodal Amsterdamu na jeho vážnosti, takže se ani není čemu divit, že začal vzkvétat do nebývalé krásy. Postupně se stává významným střediskem obchodu a do města tak přichází mnoho význačných osobností. Vrcholný zlatý věk Amsterdamu byl dosažen v průběhu 17. století, kdy se tvrdí, že se stal nejbohatším městem světa. Jeho lodě se plavili po všech světových mořích a dovážely neskutečné množství všeho tehdy známého zboží. Obchodní a finanční světové centrum však pomaličku pohasínalo, nejhorší dobou pro Amsterdam byly Napoleonské války, které mu dodaly poslední ránu, z které se jen těžko dokázal vzpamatovat. Konec 19. století přináší opět prosperitu a město se opět dostává na výsluní. V současnosti můžeme Amsterdam s klidným srdce přirovnat k největším městům Evropy, ačkoliv všechny neřesti velkého světa se zde nenacházejí.

I přes velké osídlení (v Amsterdamu a přilehlých aglomeracích žije skoro 1 milion obyvatel) si stále město zachovává svůj příjemný ráz. V centru si máte možnost odpočinout v mnoha parcích. Město je tak stále zelené, čerstvý vzduch dodává chuť na dlouhé procházky. Největší výhodou je totiž dopravní prostředek, který používá většina obyvatel - kolo. To nemůže znečistit ovzduší, takže se vám hned bude příjemněji dýchat.

Amsterdamské památky

Neskutečné finanční příjmy v době středověku dodaly Amsterdamu krásné pamětihodnosti, které vás okamžitě okouzlí. Vynechat nějakou významnou stavbu by tedy byla jistě obrovská škoda. Z toho důvodu si při svém eurovíkendu vše pořádně naplánujte dopředu, abyste si poté vše vychutnali přesně podle svých představ. Turisté většinou navštěvují královský palác, brusírny diamantů, amsterdamskou burzu nebo se jen tak projedou po kanálech na loďce. Vše je obrovský zážitek, který se vám vryje do paměti tak hluboko, že se sem budete chtít určitě ještě vrátit.

Centrem města je náměstí Dam, na kterém se odehrávalo vše, co ovlivnilo holandské dějiny. Ať už je to založení města, korunovace králů a královen, přes příchod napoleonských vojsk až po velké protesty v 60. letech minulého století, kdy se zde usadily "děti květin". Na náměstí tvoří dominantu královský palác, skvost barokní architektury. Bohatí měšťané si ho nechali na zakázku postavit ještě dávno před tím, než se Holandsko stalo monarchií. Pro veřejnost je běžně přístupný, takže se do něj bez problému podíváte. V samotném srdci Amsterdamu najdete nejstarší čtvrť ve městě - Berijnhof. Ta je přístupná zdarma, takže si ji nenechejte ujít, jelikož pochází již ze 14 století. Amsterdam byl známý díky své brusírně diamantů, které se zde zpracovávaly již od 17. století. Ať si vyberete jakoukoliv atrakci, tak nebudete litovat.

Procházka po Amsterdamu má své kouzlo

Ve městě vás zaujmou i mosty, které se nehodí ani počítat. Pokud byste to ale i přesto zkusili, tak vězte, že jich je něco kolem 1200, což už je úctyhodné číslo. Někteří lidé však nechtějí opustit Amsterdam, aniž by nenahlédli do čtvrti Červených luceren, která se nachází mezi náměstím Dam a Novým trhem. V oknech výloh si můžete prohlédnout dívky, které vám jsou plně k dispozici. Potkáte-li zde tedy ohromné množství turistů, tak to neznamená, že by si všichni chtěli pořídit nějakou prostitutku, ale spíše jsou jen zvědaví jako vy, jak to v této čtvrti ve skutečnosti vypadá.

Určitě bychom však nemohli opustit město bez toho, abychom nenavštívili alespoň některá muzea, kterých je ve městě více než dosti. Největší muzeum v Holandsku se jmenuje Národní. V něm nahlédnete do obyčejného života všech Holanďanů v období rozkvětu jejich státu v 17. století. Na vlastní oči si prohlédnete Rembrandtovu Noční hlídku, což jistě za návštěvu stojí. Vang Goghovo museum zase nabízí největší ucelenou rolex horloges replica sbírku děl tohoto významného malíře. Pokud máte v úmyslu navštívit více muzeí, tak si pořiďte museumkart, která vám dovolí zdarma navštívit většinu těchto význačných budov. Dokonce zde existuje i Museum hašiše, kde se setkáte s mnoha drogami, které lze na černém trhu nakoupit.

Ať už jste tedy fanoušci umění, historie nebo jen chcete vdechnout atmosféru tohoto místa, tak Amsterdam navštivte, rozhodně nebudete litovat. Takovou různorodost vám nabídne jen málo měst světa, takže si vychutnejte právě Amsterdam třeba jen kvůli tomu, že si zde opravdu odpočinete.

Vyhledejte si nejlevnější dovolenou:

Zkuste speciálně nastavené vyhledávání pro Vaši nejlevnější dovolenou.


Doporučujeme Vám destinace na Eurovíkend:
Amsterdamu DOVOLENÁ EUROVÍKEND 2023 cena od 1600 Kč/os. - vyhledávání nejlevnějších zájezdů on-line | Reklama zde
[ochrana osobních údajů]