Eurovíkend Barcelona 2023

Eurovíkend Barcelona 2023

Krásný, čistý, moderní

Barcelona je metropolí kraje, který nese název Katalánsko. Je druhým největším městem ve Španělsku (po hlavním městě - Madrid), počet obyvatel i s okolními aglomeracemi se blíží počtu 3 miliony. Pro svůj eurovíkend Barcelony si rozhodně nevybírejte hlavní turistickou sezonu, v tu dobu je zde totiž ohromné množství turistů. Komu by se pak chtělo prodírat davy? V hlavní turistické sezoně - od května do září - navštíví Barcelonu díky její úžasné poloze u Středozemního moře miliony turistů, kteří si plánují užít u moře svou zaslouženou dovolenou. To ale není jediný důvod návštěvy tohoto města, proslavily ho i stavby Antoniho Gaudího.Objednat eurovíkend! Cesta do Barcelony letecky vám nezabere ani dvě hodiny.Do Barcelony se můžeme dostat mnoha způsoby. Asi nejlepší variantou bude letecky, neboť nám cesta nezabere ani dvě hodiny, což je pro cestovatele jistě příjemné zjištění. Cena letenky není nutně nejdražší položkou, jelikož nízkonákladové lety směřují i do Barcelony, takže nás letenka může vyjít velice levně. Z letiště se poté do centra dostanete velmi pohodlně taxíkem, narazíte na ně okamžitě po východu z letištní haly. Ostatní dopravní prostředky (autobus, osobní automobil, vlak) již tak pohodlné nejsou a cesta s nimi nám zabere přibližně 25 až 30 hodin, což je na začátek dovolené nebo příjemného výletu opravdu hodně.

Po Barceloně se nejvíce vyplatí jezdit metrem jako ostatně i v jiných velkých městech, neboť doprava po městě autem nebo autobusem je velice zdlouhavá. Metrem se dostanete do všech částí města, možná ale někdy budete bloudit, jelikož je poměrně nepřehledně uspořádané. Jedna jízda vás bude stát něco málo přes 1 euro. Vyplatí se však spíše koupit více časové jízdenky - ta na deset jízd stojí necelých 7 euro. Cestovat budete určitě hodně, takže se vám vaše investice vrátí. Při vchodu do metra musíte projít turniketem, kde si označíte jízdenku. Obrovskou výhodou Barcelony jsou tzv. turistické autobusy - Bus Turístic - které vás povezou všemi význačnými památkami ve městě. Jednodenní jízdenka ale stojí 18 euro. Při používání městské dopravy nezapomeňte chránit svá příruční zavazadla, v Barceloně se totiž krade opravdu ve velkém.

Asi nejvíce ovlivnil ráz celého města architekt Antoni Gaudí

Nejznámější stavbou celé Barcelony je dodnes nedokončená Sagrada Familia. Její stavba byla zahájena roku 1882, ale v současné době je financována pouze ze soukromých darů, takže se postupuje pomalu. Je to Gaudího vrcholné dílo, což dokazuje její monumentálnost - na výšku měří více jak 200 metrů. Je z ní nádherný výhled na město, ale bohužel její celkový dojem kazí neustále rozestavěné lešení. Poslední výhled na dokončení se odhaduje za 20 let. Tuto stavbu najdete na stejnojmenné zastávce metra. Zmíněný Gaudí však do celkové rázu města zasáhl mnohem více - za zmínku jistě stojí dům Casa Mila, přezdívaný "La Pedrera" - původně to měl být pouze činžovní dům, ale jeho netradiční ztvárnění jej povýšilo na architektonickou památku, což je osud i dalšího fantaskního domu Casa Batlló, což je vrchol secesní tvorby tohoto význačného španělského architekta.

Barcelona se pyšní ohromným množstvím parků, které zaujímají plných 10% z rozlohy města. Nehrozí tedy, že byste si neměli kde odpočinout. Všechny parky jsou velice pečlivě upravované, což jen umocňuje prožitek z příjemného oddechu po procházce městem. Güellův park by mohl být tím hlavním cílem vaší cesty, nachází se na severu města a po celé jeho ploše jsou rozesety Gaudího stavby. V centru celého parku se poté nachází jeho museum. Naprostý soulad architektonické části a rozmanité přírody nakonec dodává mnohem více zážitků, než v kterémkoliv jiném městě světa.

Barcelona má pro mnoho turistů spoustu zajímavostí

Pro děti i dospělé je obrovským tahákem jedno z největších akvárií v Evropě. Procházka podvodním tunelem, který měří přes 80 metrů, je nezapomenutelným zážitkem. V celém akváriu žije 11 tisíc vodních živočichů, uznejte, že tohle za návštěvu určitě stojí. Barcelona však nabízí mnohem více atrakcí, které turista může navštívit. Nejznámější ulice La Rambla žije prakticky neustále - 24 hodin denně a nabízí návštěvníkům na ochutnávku vše, co si jen ve Španělsku můžete užít - směsice všech možných obchodů a obchůdků, pouliční umělce, živé sochy či tanečníky (jejich hlavní chloubou je samozřejmě flamengo, španělský tradiční tanec).

Co by to ale bylo za návštěvu, zvláště pak pro pány, kdybychom se nepodívali ke stadionu Nou Camp. Těm méně znalým fotbalu musíme připomenout, že je to sídlo jednoho z nejslavnějších španělských fotbalových klubů - FC Barcelona. Zaujímá plochu 55 tisíc m2, do jeho útrob se najednou vleze až 90 tisíc fanoušků. Největším zážitkem je domácí zápas místního týmu, věřte, že je často zcela vyprodáno. Kdyby tak na naší ligu chodila jen desetina diváků, tak by byly určitě české kluby rády. Barcelona je samozřejmě spojována i s nejslavnější sportovní akcí na světě - Letními olympijskými hrami, které zde proběhly v roce 1992. Kdo by neznal slavnou písničku, která byla vytvořena speciálně pro tuto akci od anglického zpěváka skupiny Queen - Freddieho Mercuryho. Od této doby je v Barceloně i olympijská vesnička - Vila Olympíca - nevšední moderní zástavba u pobřeží Středozemního moře.

Vyhledejte si nejlevnější dovolenou:

Zkuste speciálně nastavené vyhledávání pro Vaši nejlevnější dovolenou.


Doporučujeme Vám destinace na Eurovíkend:
Barcelona DOVOLENÁ EUROVÍKEND 2023 cena od 1600 Kč/os. - vyhledávání nejlevnějších zájezdů on-line | Reklama zde
[ochrana osobních údajů]