Eurovíkend Benátky 2023

Eurovíkend Benátky 2023

Projížďky na gondole, úžasné památky a jedinečná atmosféra

Italské Benátky, v italském originále Venezia, jsou hlavním městem severoitalské oblasti Veneto. Leží na 118 ostrůvcích, mezi domy, paláci a hotely kličkuje 150 kanálů a přes ně se klenou mosty a mostky (dohromady jich je přes 400). Počátky tohoto fascinujícího místa se datují kolem roku 810 našeho letopočtu. V tomto celosvětově známém městě se nachází velké množství památek, které Benátky z větší míry také proslavily. Benátky jsou však vyhledávanou destinací také pro své tradiční slavnosti, jako je Benátská noc a proslulý Benátský karneval masek, jejich návštěva je na eurovíkend jako dělaná..Výjimečná poloha Benátek, jeho historie i architektura, z nich učinila perlu Středomoří a jedno z nejromantičtějších míst Evropy.Objednat!Eurovíkend v Benátkách

Benátky se skládají z šesti čtvrtí a zhruba padesátky farností, které utvářejí spolu s farním kostelem a uličkami střed benátského života. Čtvrtě Benátek jsou pojmenovány podle směru hodinových ručiček na Cannaregio, Castello, San Marco, Dorsoduro, San Polo a Santa Croce, hranici mezi nimi tvoří mohutný Canal Grande. Tři z těchto čtvrtí se nalézají na východním břehu a tři z nich na břehu západním.

Cannaregio patří mezi klidnější, avšak chudší čtvrti Benátek. Nachází se zde nejstarší židovské ghetto na světě. Židé se v Benátkách usídlili už roku 1516. Benátčané je však brzy nechávali strážit vojáky a na noc jim zavírali brány ghetta. Za návštěvu v Cannaregiu zcela jistě stojí gotický kostel - Madonna dell' Orto, uvnitř kterého najdete mnoho Tintorettových maleb. Kolem roku 1254 se v Cannaregiu narodil Marco Polo, známý mořeplavec.

Krásné a historické Benátky

Castello je ze jmenovaných čtvrtí nejrozlehlejší, skládá se z mnoha ulic, které nabízejí příjemné rozptýlení. San Marco, je čtvrtí pokládanou za srdce Benátek. Je nejen sídlem právních a politických institucí, ale také centrem obchodu s mnoha kamennými stánky, luxusními hotely a restauracemi. Na náměstí sv. Marka můžete obdivovat historické budovy, památníky, muzea, ale i paláce a kostely.

V Dorsoduru jsou k vidění některé umělecké poklady města. Tato čtvrť se může pochlubit například svou galerií Accademia nebo třeba sbírkou Peggy Guggenheimové. Také se zde nachází kostely jako je např. San Sebastiano, Gesuati, San Trovaso, která stojí za návštěvu. San Polo je malým centrem nočního života Benátek. Nachází se okolo mostu Ponte di Rialto. Nejvýznamnější památky jsou rozlehlé náměstí Campo San Polo, kostel Frari a stavba Scuola di San Rocco. Santa Croce je klidnější čtvrtí, která byl pojmenována podle svého kostela.

Co musíte vidět?

Zajímavých míst, které můžete v Benátkách navštívit, je opravdu mnoho, vyjmenujme si zde proto alespoň pár z nich. Jediným benátským náměstím je Pizza San Marco. Zde se můžete kochat krásou Baziliky sv. Marca, navštívit můžete Dóžecí palác nebo věž Campanile, odkud je nádherný výhled prakticky na celé Benátky. Již zmiňovaná Bazilika sv. Marca, je hlavním místem, které byste neměli v Benátkách opominout. Tento kostel v sobě ukrývá velké umělecké bohatství, směsici několika slohů s úchvatnými mozaikami doplňující interiér. Za svých časů zde byli přijímáni papežové, princové a hlavy různých států. Dóžecí palác, postavený v gotickém slohu, byl nejen domovem dóžete a jeho rodiny, ale také sídlem vlády. Toto sídlo, kde zasedala Velká rada a Senát, bylo postaveno ve 12. stol. a později bylo několikrát přestavováno. Fasády tohoto elegantního paláce jsou tvořeny z bílého vápence a růžového mramoru. Největší benátský kanál se jmenuje Canal Grande neboli Velký kanál. Je tři a půl kilometru dlouhý a třicet až sedmdesát metrů široký. Canal Grande se vine středem města, proto je zde velmi rušno. Hemží se zde nejen velké množství výletních lodí, ale i vodní taxi, gondoly, vaporetta, které vás provezou na vašem eurovíkendu jak po Velkém kanále, kvalitni repliky hodinek tak také zajistí dobré spojení s městem a ostrovy v laguně za rozumnou cenu. Vodní autobus vaporetto je pro návštěvníky Benátek opravdový zážitek a zábavný způsob cestování po městě. Mezi jinými můžete spatřit také sanitní, policejní a popelářské čluny, které dohlížejí na ekologickou stránku lodní dopravy. Přes tento velký benátský kanál vedou tři mosty. Scalzi, Rialto a Akademie.

Mezi další významné památky a lákadla Benátek patří například sbírka uměleckých děl milionářky Peggy Guggenheimové. Sbírka obsahuje přibližně 200 maleb mnohých významných umělců a rozličných stylů. Tato výstřední sběratelka umění zanechala sbírku Benátkám po své smrti v roce 1979. Do galerie, kde si můžete vzácné malířské skvosty prohlédnout, je vstupné pro dospělé 10 a pro děti pak 5 euro. U galerií ještě chvíli zůstaneme, pokud by vám 200 pláten předchozí sbírky nestačilo, nachází se v Benátkách také významná Dell'accademia, kde se nachází největší sbírka benátského malířství, z období mezi 14. až 18. stoletím.

Kdy a za kolik?

Pokud chcete navštívit Benátky a vyhnout se největšímu turistickému ruchu, je nejlepším obdobím konec zimy a také začátek jara. Nejvíce turistů pak navštěvuje Benátky v období Velikonoc a začátkem podzimu v září a říjnu. Ceny potravin a služeb jsou přibližně stejné jako u nás. Avšak pozor na kavárny a restaurace v blízkosti velkých památek a hlavních turistických tříd. Na náměstí sv. Marka koupíte kávu i za 7 euro. O sto metrů dále však za stejnou kávu zaplatíte pouze 1 euro. Cena za třídenní eurovíkend "last minute" zájezd do Benátek se pohybuje kolem 1700 korun na osobu.

Vyhledejte si nejlevnější dovolenou:

Zkuste speciálně nastavené vyhledávání pro Vaši nejlevnější dovolenou.


Doporučujeme Vám destinace na Eurovíkend:
Benátky DOVOLENÁ EUROVÍKEND 2023 cena od 1600 Kč/os. - vyhledávání nejlevnějších zájezdů on-line | Reklama zde
[ochrana osobních údajů]