Eurovíkend Londýn 2023

Eurovíkend Londýn 2023

Za historií a romantikou do Británie

Londýn je jistě jedním z nejvíce multikulturních měst světa, kde se můžete setkat snad s každou národností, která existuje. Všichni obyvatelé této mnohamilionové metropole (Londýn je největším městem Evropské unie, i s přilehlými oblastmi má přes 12 milionů obyvatel) ji postupně mění k obrazu svému. Londýn tak získává punc města, kde se střetávají všechny kultury světa. Eurovíkend strávený v Londýně vás tedy dokáže zcela určitě obohatit. Budete se možná dívat na svět jinýma očima, neboť krásy, které zde spatříte, se máločemu vyrovnají. Londýn je však pověstný i svým velmi častým deštivým počasím, takže si napomeňte přibalit na výlet deštník.Objednat!Eurovíkend v Londýně

Londýn je hlavním městem Velké Británie, leží na řece Temži. Návštěva se samozřejmě nemůže obejít bez prohlídky toho nejdůležitějšího, čím Londýn disponuje. Bylo by hříchem nespatřit Big Ben, Buckinghamský palác, Trafalgar Square nebo pověstný Hydepark. Všechny památky se vryly do našeho podvědomí díky školním létům, ale i za pomocí médií, neboť o nich slyšíme dnes a denně. Anglie byla a je světovou velmocí (ač Angličané těžce nesou, že je předstihly jiné národy), takže neustálé zmínky o anglické královské rodině v čele s královnou Alžbětou nebo jejím synem Charlesem zaplňují bulvární deníky ve všech státech světa.

Do Londýna létá velký počet nízko nákladových letů, takže cesta do tohoto města není tak finančně náročná. I se zpáteční letenkou zaplatíte necelé 4 tisíce korun, což je cena za eurovíkend v takové metropoli vcelku příjemná. Na stejnou cenu vás vyjde cesta autobusem, která však trvá nesrovnatelně déle, takže rozhodování, který dopravní prostředek zvolit, asi nebude tak náročné.

Historie a památky

V Londýně si rozhodně nenechte ujít návštěvu Buckinghamského paláce, což je sídlo britské královské rodiny, a to již od dob vlády královny Viktorie. Největším lákadlem pro všechny turisty je tradiční střídání stráží - půlhodinový oficiální ceremoniál, při kterém oddíl královniny pěší stráže pochoduje na pochodovou hudbu.

Navštívit Londýn a nevidět proslulý Tower Bridge (postaven v letech 1886 až 1894) by asi bylo obrovskou chybou. Do povědomí se dostal především díky tomu, že se jeho mostní rámy dokáží zvednou vždy, když kolem projíždí nějaká větší loď (během roku se mostní pilíře zvednou zhruba 500x). Na konstrukci mostu bylo použito 11 tisíc tun oceli a 140 tisíc tun betonu. Most se skládá ze dvou věží, rozpětí mezi nimi je 60 metrů.

To musíte vidět!

V Londýně si hlavně užijí milovníci všech různých druhů muzeí. Po celém městě jich je rozeseto ohromné množství. Jejich velkou výhodou je to, že vstup do nich je většinou zdarma (prozíraví páni radní zvolili toto lákadlo pro všechno turisty, což je zcela jistě velmi příjemné zjištění). Britové vládli celému světu po mnoho století, takže je zcela zřejmé, že mají světu co ukazovat. Není tak od věci, že největší muzeum světa (Britské muzeum - najdete zde více jak 7 milionů exponátů) sídlí právě v Londýně. Možná nejznámějším je ale zcela netradiční Muzeum voskových figurín Madame Tussaud, kde však pouhým čekáním na vstup strávíte předlouhé desítky minut. Nakonec budete ale odměněni skvělým zážitkem, neboť zde najdete všechny významné osobnosti lidských dějin. Za tu frontu to rozhodně stojí.

Známým symbolem Londýna jsou autobusy zvané doubledeckery - dvoupatrové klasické červené autobusy, které však ale postupně z ulic mizí. Jsou nahrazovány modernějšími typy. Autobus se ale jako dopravní prostředek příliš nedoporučuje, neboť dopravní zácpy jsou v Londýně na denním pořádku. Lepší je tedy zvolit podzemní dráhu, která je velmi oblíbenou formou cestování po městě. Je to asi nejrychlejší způsob dopravy o městě. Londýnské metro má jeden významný primát - bylo prvním na světě. Dohromady zde rolex repliky můžeme využít dvanáct linek, každá z nich má svou barvu, takže se v jejich spleti po chvíli docela zorientujete.

Nejen historie, ale i odpočinek

Londýn je proslulý i svými parky, kde si můžete po dlouhých procházkách příjemně odpočinout. Nejznámějším z nich je Hydepark, který se nachází v městské části Westminster. Je zcela ideální na piknik, stejně jako ke sportování (např. jízda na kolečkových bruslích). Velmi oblíbenou činností je zde házení s létajícím talířem. Nejznámějším místem je tzv. Koutek řečníků. O víkendu se vždy nějaký řečník najde, obrovskou výhodou tohoto místa je, že zde můžete říci prakticky cokoliv (jediné, co se tu opravdu netrpí, je vybízení k vlastizradě či porušování míru). Přitom vás za názory nikdo nesmí postihnout.

Eurovíkend v Londýně je jeden velký zážitek. Nepropásněte tedy ideální možnost na dovolenou, při které si jistě dokážete příjemně odpočinout. Navštivte několik muzeí, v Londýně o ně opravdu není nouze a projeďte se pověstným doubledeckrem. Nakonec můžete celý den zakončit v nespočetných pubech (klubech, restauracích), kde si nechejte nalít pintu pověstného anglického piva. Sice je české pivo bezesporu nejlepší (to nám nikdo nevymluví), ale i to anglické má něco do sebe.

Vyhledejte si nejlevnější dovolenou:

Zkuste speciálně nastavené vyhledávání pro Vaši nejlevnější dovolenou.


Doporučujeme Vám destinace na Eurovíkend:
Londýn DOVOLENÁ EUROVÍKEND 2023 cena od 1600 Kč/os. - vyhledávání nejlevnějších zájezdů on-line | Reklama zde
[ochrana osobních údajů]