Eurovíkend Paříž 2023

Eurovíkend Paříž 2023 Letecky

Romantika pod Eiffelovou věží

Největší romantiku při svých cestách nejspíše zažijete v Paříži. Ne nadarmo se této evropské metropoli přezdívá město zamilovaných. Spatříte zde mnoho kontrastů, které vás dokáží překvapit a na první pohled upoutat. Snad největší dominanta celého města Eiffelova věž či katedrála Notre Dame jsou obrovskou výzvou. Každý jsme ve škole slyšeli o krásách Paříže, ale vidět všechno na vlastní oči je samozřejmě lepším zážitkem. Splňte si proto svá přání, eurovíkend v Paříži pořídíte už od 3 500 Kč.Eurovíkend v Paříži

Paříž je jedním z největších měst Evropy, má něco kolem 2 milionů obyvatel, celá pařížská aglomerace je poté svým počtem obyvatel rovna celé České republice (potkáte zde však mnoho emigrantů, kteří nejsou rodilými Pařížany). Pro přehlednost je Paříž rozčleněna na 20 městských obvodů, které jsou uspořádány do šneka, je to velmi praktické, nejnižší číslo obvodu má centrum, čím jste dále od něj, tím vyšší máte číslo. Orientace tak není obtížná.

V Paříži může turista vidět vše, co jen takové obrovské město může nabídnout. Centrum není příliš rozlehlé a při troše dobré vůle si jej můžete projít celé pěšky. Zcela určitě si ale vymezte určitý čas, jelikož památek se v Paříži nachází velké množství, takže by byla jistě škoda vynechat ty nejdůležitější a nejznámější, neboť jejich návštěva je pro každého návštěvníka Paříže vždy svátkem, jelikož zde na ulicích poznáte nevšední život, který v Praze spatříme tak maximálně na Pražském mostě. Paříž je velké jeviště, kde se setkává mnoho kultur a vy tak máte nevšední možnost ochutnat něco málo z atmosféry samotného města.

Krásná a romantická

Nejvíce obdivovanou a také fotografovanou památkou je zcela nepochybně Eiffelova věž (měří 324 m), která byla postavena v letech 1887 až 1889. Své jméno nese po francouzském konstruktérovi Gustavu Eiffelovi. V době vzniku byla však terčem nespočetné kritiky, jelikož Pařížané si vůbec nedokázali představit, že něco tak šíleně ohyzdného by mohlo kazit tvář jejich milované Paříže. Teprve další historický vývoj nám ukázal, že například Alexander Dumas nebo Émile Zola neměli v žádném případě pravdu. Kdo by si dnes dokázal tvář Paříže představit bez této nevšední dominanty?

Pokud vám nevadí ohromné davy turistů, tak se můžete vydat na prohlídku asi nejvyhledávanější katedrály ve městě - Notre Dame, postavenou v letech 1163 až 1345. Její kouzlo spočívá především v kombinaci pozdně románského a posléze i gotického slohu (polemizovat se ovšem také dá o tom, že většina z nás tuto budovu zná díky nezapomenutelnému zpracování Victora Huga, své dílo Chrám Matky Boží v Paříži situoval právě do těchto míst). Obrovskou výhodou, ale svým způsobem i problémem je fakt, že vstup do katedrály je zdarma. Z toho důvodu se pro návštěvu obrňte trpělivostí, odměnou vám však bude nevšední zážitek z prohlídky této starobylé památky.

Historická i moderní

Obdivovatelé francouzského vojevůdce Napoleona Bonaparte si v Paříži přijdou jistě na své. Tento geniální vojenský taktik zanechal v hlavním městě Francie svou nesmazatelnou stopu. Na konci bulváru Avenue de Champs-Elysées, který měří kolem 2 km a můžete zde narazit na nejvyhlášenější světové obchodní domy, se nachází Vítězný oblouk (stojí na náměstí Charlese de Gaulla), který nechal Napoleone postavit na památku své vítězné bitvy u Slavkova. Uctít Napoleonovu památku můžete nedaleko Eiffelovy věže v Invalidovně, kterou samozřejmě nechal také vybudovat. Najdete zde i jeho ostatky v několika rakvích, které tvoří dominantu celého objektu.

Projít si celou Paříž a přitom nedojít až k bazilice Sacré Coeur by byla neskutečná škoda. Je sice pravda, že výstup k ní je pro mnohé turisty náročný, už jen z toho důvodu, že se tyčí vysoko nad městem, ale nakonec usoudíte, že jste udělali dobře, neboť pohled na Paříž je poté úchvatný. Odsud už je to jen kousek do čtvrti Montmartre, kde každý den postávají hloučky malířů, kteří vám za menší poplatek vytvoří nádherné portréty. Další možností je posezení (po náročném výstupu zcela zasloužený odpočinek) v místních kavárničkách. Pod touto čtvrtí pak navštivte proslavený kabaret Moulin Rouge, což je dokonalé zakončení celodenní prohlídky města.

Muzea a památky pro seniory

Co by to bylo za návštěvu Paříže, kdybyste se nezašli podívat do muzea Louvre, kde spatříte obdivuhodné umělecké sbírky z celého světa. Nenaplánujte si však zbytečně prohlídku celého muzea, stejně byste ji nestihli a zbytečně si nevychutnali vše, co chcete vidět. Není asi nutné připomínat, že nejvyhledávanějším obrazem je Mona Lisa. Možná ale budete zklamáni, neboť její velikost a umístění vám neumožní, abyste mohli obdivovat všechny krásy tohoto fascinujícího obrazu. Eurovíkend v Paříži vás jistě dokáže nadchnout. Spatříte zde tolik nevšedních památek, že se jen těžko s tímto městem budete loučit. I když návštěva Paříže není nejlevnější záležitostí, neboť do Paříže chce jet prostě každý, tak se nenechejte odradit. Určitě budete nakonec nadšeni stejně jako ostatní turisté.

Vyhledejte si nejlevnější dovolenou:

Zkuste speciálně nastavené vyhledávání pro Vaši nejlevnější dovolenou.


Doporučujeme Vám destinace na Eurovíkend:
DOVOLENÁ eurovíkend paříž pro seniory letecký 2023 cena od 1600 Kč/os. - vyhledávání nejlevnějších zájezdů on-line | Reklama zde
[ochrana osobních údajů]