Eurovíkend Istanbul 2023

Eurovíkend Řím 2023

Moderní i starověký Řím, srdce Itálie

Staré české úsloví praví, že všechny cesty vedou do Říma, z toho důvodu je samozřejmé, že i pro vás by mohlo platit. Ke svému eurovíkendu byste si mohli vybrat právě toto starověké město, kde se tvořily dějiny světa. Kde jinde byste mohli narazit na takové historické památky než ve městě, ve kterém se střetává dávný starověk se středověkou i současnou architekturou. Pokud ještě nejste rozhodnuti, tak neváhejte, jelikož by se klidně mohlo stát, že se do Říma zamilujete na první pohled. Láska to pak může být až do konce života, neboť právě v hlavním městě Apeninského poloostrova nebudete vycházet z údivu, jak někdo mohl vůbec tak krásné stavby, a samozřejmě i rozmanitá umělecká díla, vytvořit. Objednat!


Eurovíkend v Římě

Počátky Říma se pohybují někdy kolem 10. až 8. století před n. l., což dělá z tohoto města opravdový skvost. Podle legendy byl založen dvěma bratry Romulem a Remem, kteří byli odkojeni a vychováni vlčicí. Co je na tom pravdy se asi jen těžko dozvíme, ale jisté je to, že Řím má opravdu velmi staré kořeny. Už jen ten pocit, že po stejné pudě jako budete chodit vy, kráčeli před tisíci lety takoví lidé, jakými bezesporu byli Julius Caesar, Marcus Aurelius, či šílený císař Nero. To všechno se vám jistě vybaví a vy tak alespoň nepatrně nakouknete do historie, kterou bezesporu znáte z četných filmových či knižních zpracování. Řím však není jenom romantická procházka, ale i přecpané ulice (není také divu, i s přilehlými oblastmi žijí v této aglomeraci skoro 4 miliony obyvatel). Klasická italská temperamentnost vás zpočátku jistě vyděsí, neboť strach, se kterým se budete obávat přejít jen silnici na druhou stranu, vás po chvíli přejde. Italové jsou sice velmi impulsivní, sem tam utrousí i nějaké to vulgární slovíčko, ale k turistům jsou velmi slušní. Nemusíte se tedy bát, že vás nějaký šílený Ital přejede, většinou totiž zastaví na poslední chvíli.

Centrum Říma a Vatikán

Doprava po Římě není nejspolehlivější, přeplněné ulice vás jen tak někam rychle nepustí, takže se obrňte velkou trpělivostí. Autobus ani taxi nejsou nejrychlejším spojením, raději využijte metra, které vás v relativně krátkém čase dostane do všech částí města. Celodenní jízdenka vás vyjde zhruba na 5 eur, což není tak děsivá částka. Takové taxi by vás stálo mnohem více peněz. Podívat se do Říma a přitom nenavštívit Vatikán (nejmenší nezávislý stát světa - se svou rozlohou 0,5 km2 a počtem obyvatel dosahujících k jednomu tisíci, je opravdu ministáteček, který však má svou bohatou historii), by bylo obrovskou škodou. Toto sídlo nejvyšší autority západního křesťanství - papeže, má své kouzlo, neboť zde můžete vidět mnoho krásných katedrál, kostelů a jiných křesťanských památek. Hlavním prostorem je náměstí Svatého Petra (z poloviny 17. století), které má kapacitu bezmála 400 tisíc lidí. Mnoho poutníků sem míří, neboť se na něm nachází bazilika Svatého Petra, kde je podle pověsti pohřben apoštol Petr. Asi neznámější je však jiná vatikánská stavba - Sixtinská kaple. Díky nádherné výzdobě předních renesančních umělců v čele s Michelangelem Buonarrotim chtějí tuto kapli navštívit všichni návštěvníci Říma. Významná je hlavně díky tomu, že se zde konají volby papežů - tzv. konkláve. Nezapomeňte na to, že na návštěvu těchto významných křesťanských staveb nemůžete v létě jít v krátkých šortkách. Za menší poplatek se ale u vstupu mohou koupit papírové kalhoty, v nich už si prohlídku můžete užít.

Moderní i historický

Jak již bylo řečeno, v Římě najdeme i památky, které odkazují na dávnou minulost, kdy byl Řím středem tehdy známého světa a římské armády dobývaly postupně nejen celou Evropu, ale i Asii. Nezapomeňte si tedy vychutnat procházku kolem římského Kolosea, kde se konaly pověstné gladiátorské hry (odhaduje se, že zde zahynulo skoro 400 tisíc lidí). Jeho kapacita byla 50 tisíc diváků, kteří si žádali krvavé šarvátky. Zajímavostí je, že za návštěvu her se neplatilo, potřeba byly pouze žetony s číslem sedadla. V roce 404 n. l. byly císařem Honoriem gladiátorské hry zakázány. Ať vás tedy lákají spíše křesťanské, nebo starověké památky, přijdete si jistě na své. Řím dokáže splnit všechna přání, které by turista mohl mít, z toho důvodu by asi nebylo moc prozíravé váhat, neboť na eurovíkend se do Říma podíváte už od 3 a půl tisíc korun. Tato výhodná nabídka je jako dělaná pro vás, takže si objednejte zájezd ještě dnes.

Vyhledejte si nejlevnější dovolenou:

Zkuste speciálně nastavené vyhledávání pro Vaši nejlevnější dovolenou.


Doporučujeme Vám destinace na Eurovíkend:
Řím DOVOLENÁ EUROVÍKEND 2023 cena od 1600 Kč/os. - vyhledávání nejlevnějších zájezdů on-line | Reklama zde
[ochrana osobních údajů]