Eurovíkend Stockholm 2023

Eurovíkend Stockholm 2023

Krásný, čistý, moderní

Představa ideální dovolené si jistě u každého člověka profiluje trochu jinak. Je tomu nejspíše dobře, jelikož naše individuality potřebují někdy směřovat vlastním směrem. Jedním z nich by mohla být perla Skandinávského poloostrova - Stockholm, který se v převážné části rozkládá na ostrovech. Na vašich cestách po Evropě vás již překvapily jistě mnohé země, ale ve Švédsku dostane slovo oslnit zcela nový význam. Nádherně modrá obloha, která se odráží ještě v modřejší vodní hladině, to je nefalšovaný skvost.Objednat eurovíkend!Stockholm je vyspělé a rušné moderní město, kde se setkáte s budovami nevšedního designu, které společně s historickou částí města tvoří pýchu této severské země. Staré město vám přichystá milé uvítání, nekonečné bludiště dlážděných ulic již zmátlo nejednoho návštěvníka, ale nic z toho vás stejně neodradí od příjemných procházek po všech možných ostrovech. Zajímavých míst najdete hodně, záleží tedy spíše na vašem výběru, co budete chtít navštívit. Nakonec usoudíte, že je nutné vidět ze Stockholmu skoro vše, neboť se jen orientovat na to, kudy vás provede cestovní kancelář není zase až tak okouzlující. Už jen z toho důvodu do Stockholmu podniknete nějaký eurovíkendový zájezd, užijete si toho mnohem více z celého města a budete odjíždět plni nevšedních dojmů.

První zmínky o hlavním městě Švédska - Stockholmu - pocházejí z poloviny 13. století. Zpočátku bylo celé město dřevěné, ale stále se vracející požáry nakonec místní obyvatele přesvědčily, že by byly lepší kamenné a cihlové budovy. Město se pomalu rozvíjelo a díky své strategické poloze se nakonec stalo velice významným centrem obchodu. Stockholm přestál všechny možné výpady proti sobě a nakonec se mohl hrdě pyšnit tím, že ho žádná armáda nedokázala dobýt. V současnosti se ve městě snoubí historie s přítomností, všechno je v naprostém souladu, takže máte možnost nahlédnout do všech tajuplných uliček nebo si projít široké třídy z 19. století. Výběr je pouze na vás.

Stockholm je město ostrovů a mostů

Stockholm je situován na mnoha ostrovech, takže hlavní možností, jak se po městě pohybovat, jsou mosty, kterých je opravdu velké množství. Rozhodně si však podnikněte mnoho výletů, čím více, tím lépe, jelikož takovou koncentraci skutečně kvalitních muzeí nenajdete již nikde jinde na světě. Všechny ostrovy nesou svůj vlastní název a všude se odvíjela jistá část historie. Mezi nejznámější a tudíž nejvíce navštěvované ostrovy patří - Stadsholmen (zde se rozkládá Staré Město) a Djurgarden (zde je naopak větší množství muzeí), ale samozřejmě na vás jich čeká mnohem více.

Žádný návštěvník Stockholmu si nemůže nechat ujít procházku historického centra s názvem Gamla Stan neboli Staré Město - tady se totiž tvořily švédské dějiny. Klikaté a úzké uličky vás okamžitě pohltí a vy si naplno užijete příjemně vzhlížejících historických budov, které na první pohled budí dojem blízkého zhroucení. Všechno lemují útulné restaurace a obchůdky, kde si nakoupíte mnoho suvenýrů. Pokud se ponoříte do nějaké z ulic, tak je vcelku možné, že po chvilce se ocitnete na rušném náměstí plném dalších turistů. Na ostrově naleznete i královský palác, kde sídlí královská rodina, která je ve Švédsku velice oblíbena a ctěna hlavně díky tomu, že žije zcela normálním a spořádaným způsobem života. Král Gustaf vládne své zemi již 35 let. Rozhodně se vydejte i na ostrov Djurgarden

Návštěva Stockholmu by nebyla úplná, kdybychom alespoň na jeden den nezašli na ostrov Djurgarden. Hlavními lákadly jsou zajímavé skvosty - Skansen a netradiční museum Vasa. Atrakcí je samozřejmě mnohem více, ale o tyto dvě byste se neměli nechat připravit. Slovo skansen jistě znáte od nás - především je jím proslavené město Rožnov pod Radhoštěm. Přesně to samé máte šanci vidět i v pravém Skansenu, od kterého později další musea pod širým nebem převzala svůj název. Ohromné množství všech různých exponátů dovezených z celého Švédska jistě osloví každého turistu, který se chce alespoň něco o této zemi dozvědět. Bohužel i jeden den strávený ve Skansenu je vcelku málo a to vás ještě čeká museum Vasa, které skrývá námořní loď Vasa, která byla potopena ihned po svém spuštění na moře na počátku 17. století. Špatné vyvážení lodi tak zachovalo v neporušené podobě celé toto skvostné dílo pro budoucí generace. Vy si tak užijete pohled na 300 let starou loď se všemi možnými artefakty z té doby. Díky neuvěřitelné píli archeologů se před vámi začne odvíjet historie.

Stockholm je zcela ohromující město, které však lze projít i vcelku bez problémů pěšky. Pokud se budete řídit podle map, kterou najdete například v bezplatné turistické příručce, kterou jsou k dostání ve všech hotelech nebo v turistické kanceláři. Od věci by možná ani nebyla projížďka na kole, spatříte toho mnohem více a ještě uděláte i něco pro své zdraví.

Stockholm představuje zcela multikulturní město, spousta místních obyvatel se sem přistěhovala v době, kdy to imigrační politika země dovolovala v obrovské míře. Touha po levné pracovní síle byla veliká. Bezmála jednu pětinu všech obyvatel jsou přistěhovalci, kteří vytvořili z města takovou příjemnou směsici všech možných ras, národností a kulturních odlišností. Nakonec budete muset uznat, že takovou různorodost jste v této severské zemi asi nečekali.

Vyhledejte si nejlevnější dovolenou:

Zkuste speciálně nastavené vyhledávání pro Vaši nejlevnější dovolenou.


Doporučujeme Vám destinace na Eurovíkend:
Stockholm DOVOLENÁ EUROVÍKEND 2023 cena od 1600 Kč/os. - vyhledávání nejlevnějších zájezdů on-line | Reklama zde
[ochrana osobních údajů]