Dovolená Francie 2023

Dovolená ve Francii u moře

Francie rozkládající se v západní Evropě mezi průlivem La Manche a Středozemním mořem patří mezi přední velmoci světa. Severní polovinu země tvoří rozlehlá nížina.


Na východě a jihozápadě vysoká pohoří, ve středu státu hornatá plošina. Podnebí můžeme rozdělit do tří kategorií - mírné a vlhké klima na severozápadě, kontinentální na východě a středomořské na jihu. Lidé ve Francii mají silný pocit národní identity a zároveň výrazné rozdíly jednotlivých oblastí. Francie je velmi známá svým vinařstvím, kde sahá svými kořeny až do roku 600 př.n.l. Gastronomie francouzské kuchyně je také pověstná stejně jako víno.

Dovolená ve Francii
Francie není obyčejnou zemí, ale je to jedno z nejznámějších turistických míst, která zaujme turisty lemujícími písečnými i oblázkovými plážemi, řadou důležitých historických památek, v jejíž čele se tyčí Eifellova věž v Paříži, ale stejně tak i proslulými románskými kláštery v Burgundsku, či zámky na Loiře nebo tajemný hrady Katarů. Každý turista objeví, co ho zajímá, a to nemluvím o francouzské atmosféře, která se snad nedá popsat slovy.

Dovolená s Dětmi Chystáte-li se na dovolenou s dětmi, tak velmi populárním místem, které mohu doporučit, je oblast Vendéé. Vendéé nabízí dlouhé, šikmé a jemné pláže, ideální pro děti, ale i windsufring a pozorování ptáků spojenou s každodenní rodinou zábavou. Ve Vendé si najdete své oblíbené místo k ubytování, ať už se bude jednat o kempy či vily z 19. století. Nebo můžete zajít do zábavních parků, které se dětem určitě budou velmi líbit. Francie nabízí čtyři a to Disneyland, Puy de Fou, Asterix a Futuroscope.


Vyhledejte si nejlevnější dovolenou ve Francii:

Zkuste speciálně nastavené vyhledávání pro Vaši nejlevnější dovolenou.


Francie v roce 2023:

Sportovní dovolená
Máte raději aktivní dovolenou, než jen relaxovat na pláži? I Francie je vhodnou volbou za Vašim dobrodružstvím. Impozantními stezkami pro pěší se může pochlubit místo Alpes-Maritimes. Tato oblast je tvořena skládanými hřebeny, hustě zalesněná, která kromě pěší turistiky se dá prozkoumat i na horských kolech nebo na koních, nebo si dokonce můžete vyzkoušet horolezectví. Máte raději vodní sporty jako je vodní lyžování, paragliding, tryskové lyžování, kite-surfing, wakeboarding? Navštivte Mandelieu-la-Napoule, Cannes. Mezinárodním místem pro world-class surfování je oblast Biarritz a Lacanau. Na pobřeží bývají i oblíbenými činnosti, jako jsou potápění a šnorchlování. Krásných míst ve Francii pro tento sport je několik, především oblast Francouzské riviéry, Antibes, Nice, Saint Maxime a Saint Raphael. To ještě není všechno, i ve vnitrozemí máme pro Vás ještě něco nachystáno, například kanoistiku v Dordogne v jihozápadní Francii. Pronajměte si kánoe či kajak a vydejte se podél klidné řeky Dordogne, budete plout mezi útesy a zeleně. Jak je možné vidět, Francie má spoustu příležitostí, jak uspokojit dobrodruhy neukojeni touhou po dobrodružství.


Dovolená u moře ve Francii 2023 | Reklama zde [ochrana osobních údajů]