Dovolená Itálie 2023

Dovolená v Itálii u moře

Při dovolené v Itálii automobilem spousta lidí navštěvuje historické a kulturní památky. Doporučujeme při návštěvě Itálie navštívit některou z historických památek. Ovšem i Italské pláže patří mnohdy k velice krásný místům, kvůli kterým stojí zato navštívit tuto zemi. Při návštěvě Itálie doporučujeme navštíviti některé z těchto míst - světoznámé Benátky, jezero Lago di Garda, ostrovy Sardinie a Sicílie, města Řím, Florencie, Neapol či sídlo papeže Vatikán

Další údaje o Itálii:
Hlavní město: Řím
Další města: Miláno, Benátky, Janov, Terst, Neapol
Rozloha: 301 230 km2
Počet obyvatel:57 990 000
Národnostní složení:Italové 94%, Sardové 3%, Rétorománi 1,3%
Náboženství:římští katolíci 85%, bez vyznání l4%
Gramotnost:98%
Měna:euro (EUR)
Úřední jazyk:italština

Itálie je synonymem cestovního ruchu. Milovníci historie zde najdou více jak 3000 muzeí, kostelů a archeologických lokalit, které se datují od řecké a římské doby. Existují zde stovky dědictví UNESCO, chráněných aktiv a míst pro cestovní ruch. Pohyb a vliv renesančního umění a kultury lze dnes pozorovat jak se vyvíjel po celá staletí. Existuje mnoho míst v Itálii, které stojí za to je navštívit, je tu spoustu turistických atrakcí, které z Vaší návštěvy udělají jedinečný a nezapomenutelná zážitek. Existuje bezpočet věcí, které můžete dělat a vidět, obdivovat styl Italů, vychutnat si jejich módu, užívat jejich pulsující rytmus života, nebo můžete ochutnat vyhlášenou italskou kuchyni a vína v různých restauracích.

Města v Itálii
Při návštěvě Itálie si můžete vybrat několik krásných měst. Neapol je chraptivé, znečištěné město, ve kterém však můžete zažít spousty legrace například na pouličních trzích, kde poletují houfy lidí a jezdí v autě bez pravidel silničního provozu. Město Lecce je nejlepší tip na cestování, historii, turistické zajímavosti, slavné kostely a exkluzivní návod k nakupování, jídla, pití a nočního života. Lecce doporučuji pro milovníky barokní architektury. Parma zase v mnoha lidech vyvolává různé pocity, pro všechny však příjemné. Umělec si vybaví Corregio a Parmigianina, hudebník si připomíná Verdiho a Toscaniho, archeolog zase bohaté hrady, chrámy a pevnosti, pro módní umělce je toto město o eleganci a pro gurmána je to zase o sýru a šunce.

Benátky jsou živé a temperamentní, je to město kanálů a paláců. Bolestně krásné Benátky jsou jedním z nejvíce okouzlujících měst na světě. V Trento nalezente směs historie, umění, architektury, gastronomie, módy a přírodní krásy. Palermo je hlavním městem Sicílie. Je zde jedno z nejlepších přístavů na světě. Najdete tu pomerančové háje. Verona aneb "Romeo!Romeo!Nač si Romeo?" Město plné vášní, lásky a srdceryvné tragédie, kde se Vaše návštěva rozvine v drama. Řím se jako římský dělá, všechny cesty přece vedou do Říma. Řím je značkou pro společnost, civilizaci, umění, kulturu a lidskost. Perugia je městem čokolády, nalezneme zde kombinaci starého a nového, duchovna a tělesna, tradice a modernity.

Zajímavá místa v Itálii
Monte Argentario je svými plážemi rájem. Je to velmi populární destinace nejen pro Římany. Najdeme zde velkolepé skalní formace, které vyčnívají až k nebi. Lapo di Garda- je největším jezerem v Itálii. Krajina je zde krásná s bujnou zelení a exotickými květinami. Etna - největší a nejvyšší sopka v Evropě 3292m). Dolomity jsou hory dramatické, majestátné a ohromující. Nedávná studie ukázala, že východní Dolomity jsou skutečně korálové formace, které byly v rámci starověkého mořského dna. Dolomity jsou rájem lyžařů.


Itálie v roce 2023:

Dovolená Itálie 2023 by mohla být vaše nejůžasnější a možná i velice levná dovolená za posledních několik let. Zkuste si jenom vybrat z množstí hotelů a úžasných letovisek. Last minute Itálie je přehled nejzajímavějších míst nejlevněji a ze slevou.

Vyhledejte si nejlevnější dovolenou v ITÁLII:

Zkuste speciálně nastavené vyhledávání pro Vaši nejlevnější dovolenou.


Doporučujeme Vám vyhledávat destinace:

Benátky Florencie
Kalábrie Lazio
Miláno Molise
Piemonte Řím
Sardinie Sicílie
Toskánsko Veneto

Itálie v roce 2023:

Dovolená Itálie 2023 by mohla být vaše nejůžasnější a možná i velice levná dovolená za posledních několik let. Zkuste si jenom vybrat z množstí hotelů a úžasných letovisk.

Ostrovy v Itálii k návštěvě
Ostrov Capri je jeden z nejkrásnějších středisek v Itálii, neuvěřitelný ostrov stoupající vzhůru do moře. Ostrov Elba je třetím největším ostrovem v Itálii, je pokryta písečnými plážemi prokládány na pobřeží rybolovem a přístavním městem. Smaragdový ostrov Ischia, zahrnutý v borových hájích s jemně perlivou vodou a krásnými plážemi je velmi populární destinací.
Podnebí:
Podnebí Itálie je velmi různorodé. Vzhledem k velké zeměpisné šířce je rozdílné na severu a jihu země. Střed a jih Itálie se vyznačuje podnebím středomořským se suchým, teplým létem a deštivou zimou. Velký rozdíl je i mezi podnebím na pevnině a na ostrovech, kde panuje klima subtropické.


Dovolená u moře v Itálii 2023 cena od 3100 Kč/os. - vyhledávání nejlevnějších zájezdů on-line | Reklama zde [ochrana osobních údajů]