Dovolená řecko 2023 - levná

Dovolená v Řecku u moře levně all inclusive

Dovolená v Řecku patří mezi velice oblíbenou destinaci dovolených ve kterých člověk narazí jak na velmi bohatou historii s kulturní tradicí, tak na krásné prosluněné pláže s neustálým přílivem slunce a průzračné vody.
Je skvělou zemí pro rekreaci a relaxaci při hledání odpočinkové dovolené s výbornou kuchyní. Doporučujeme zvolit si buď klasické ubytování v hotelu, nebo je možnost pronajmout si soukromou vilu. Při návštěvě tohoto státu doporučujeme netrávit dovolenou pouze u vody, ale vyrazit i za památkami - např. hora Olymp, Delfy, Atény a mnoho další.

Když se řekne Řecko vybaví se každému turistovi něco jiného. Někteří turisty ze svých dovolených vzpomínají na nádherné pláže a čisté moře, jiní zase na zajímavou zemi a lidi, další vidí historii, která na vás čiší pomalu na každém kroku.

Dovolená v Řecku
Řecko je zemí, která má co nabídnout, každému z nás. Ať už se jedná o rozmanitost koupání, členitost pobřeží, nádherné ostrovy i klidné posezení v restauraci s tradiční velmi chutnou řeckou kuchyní. Na každého turistu, který sem přijel na dovolenou, působí Řecko už od příjezdu značně exoticky, jelikož jsou všude na první pohled nesrozumitelné nápisy, jež jsou napsány řeckými znaky. Řekové nesmírně lpí na svých tradicích a zvycích a nenechali by se přesvědčit k přechodu na latinku. Když však člověk porozumí významům jednotlivých řeckých písmen, poodkryje se před ním část jejich tajemství.

Zajímavosti o Řecku
Řecké národní cítění je obrovské, to dokazuje i modrobílé řecké vlajky, které jsou vyvěšeny na některých budovách, na církevních však vlaje vlajka jiná, a to černá orlice na žlutém poli. Tato vlajka je vlajkou řecké církve a symbolizuje nezávislost. V Řecku existuje autonomní oblast na hoře Athos (nazývána též Svatá hora), kterou obývají pouze mnichové. Ve zdejších klášterech není návštěva turistů možná. Pokud však toužíte po návštěvě takového kláštera, je to možné v meteorských klášterech. Částka za vstup není nijaká vysoká, je však důležité, aby muži měli dlouhé kalhoty a ženy dlouhou sukni až ke kotníkům. Turisté zde mohou dokonce i fotit a natáčet kamerou. Na cestě k chrámům naleznete i výrobnu ikon, kde suvenýry koupíte několikanásobně levněji než v klášteře. Navíc se zde poučíte, jak probíhá ruční výroba ikon a můžete si koupit knihu nebo videokazetu o klášterech dokonce i v češtině.

Aktivity v Řecku Dovolená v Řecku (levně all inclusive) nabízí spoustu možností, aby jste se nenudili. Přes relaxování, opalování na plážích či prohlídek památek Vás čekají například vodní sporty - windsurfing, jízda na vodním skútru, potápění a spousty dalších. Můžete také volit poznávací zájezdy lodí po různých ostrovech.

Další údaje o Řecku:
Hlavní město:Atény
Další města: Soluň, Pireus, Larisa
Rozloha:131 940 km2
očet obyvatel:10 623 835
Náboženství:pravoslavní 98%
Gramotnost:95%
Úřední jazyk:řečtina (úřední jazyk), angličtina, němčina

Orientační ceny:
Měna:euro (EUR)
Telefony a poštovné: pohlednice - 0,4 EUR , známka do ČR - 0,6 EUR
Potraviny: balená voda (1,5 litru) - 1 EUR, oběd v restauraci (za osobu) - 6-10 EUR, pizza - 4 EUR, víno - 3 EUR, pivo (0,5 litru) - 1 EUR, cola - 1,5 EUR, zmrzlina - 2,5 EUR, gyros - 1,5 EUR, frappé - 2 EUR, moussaka - 4 EUR
Sport: tenisový kurt (1 hodina) - 9 EUR, surfing - 13 EUR
Doprava: taxi (1 km) - 1,5 EUR
Auto a motopůjčovny: auto - 35 EUR/1 den, 220 EUR/1 týden, moped - 17 EUR

Řecko v roce 2023 levně all inclusive:

Dovolená Řecko 2023 by mohla být vaše nejůžasnější a možná i velice levná dovolená za posledních několik let. Zkuste si jenom vybrat z množstí hotelů a úžasných letovisk.Last minute Řecko je přehled nejzajímavějších míst nejlevněji a ze slevou.

Vyhledejte si nejlevnější dovolenou v ŘECKU:

Zkuste speciálně nastavené vyhledávání pro Vaši nejlevnější dovolenou.


Doporučujeme Vám Řecké levné destinace:

Atény Chalkidiki
Kefalonie Korfu
Kréta Lefkáda
Peloponés Olympská riviéra
Rhodos Santorini
Thassos ZakynthosDovolená u moře - DOVOLENÁ ŘECKO 2023 cena od 3700 Kč/os. - vyhledávání nejlevnějších zájezdů on-line | Reklama zde
[ochrana osobních údajů]