Dovolená Tunisko 2023

Dovolená v Tunisku u moře

Tunisko je nejmenší zemí severní Afriky, ale za to jedna z nejrozmanitějších. Pozůstatky bývalých vládců jen dodali tečku této krajině - nalezneme tu totiž římské ruiny či francouzské koloniální bulváry.


Je to také země kuchyně, která je směsicí gastronomie Severní Afriky, Středního východu, turečtiny, ale i francouzštiny. Tunisko nabízí nádherné pláže na pobřeží Středozemního moře. Na jihu leží zvlněná Sahara, solné jezera a nadpozemská berberská architektura, která se využívala například pro natočení filmů Star Wars a Anglický pacient. Na severu jsou hory zahalené v korkových lesích, zatímco poloostrov Cap Bon a centrální Tunisko je bohaté na ovocné stromy, olivové háje a vinice.
Je to jedna z neuvolněnějších arabských zemí. Ženská práva jsou zde benevolentnější, než kdekoliv jinde v arabském státě. Alkohol je volně k dispozici. Po získání nezávislosti v roce 1956, Tunisku po tři desetiletí vládl Habib Bourguiba, velký paternalista a moderniser. Od jeho pádu pokračuje podobnou cestou i jeho nástupce prezident Zine El Abidine Ben Ali, který odrazuje jakýkoliv typ opozice , odrazuje islámský fundamentalismus a přísně kontroluje sdělovací prostředky.

Zdraví v Tunisku
Tunisko se řadí mezi exotické země, proto se doporučují i určitá opatření. Voda je mírně chlorovaná a zároveň bezpečná. Balená voda je k dispozici také. Mléko by mělo být uvařené, pokud je nepasterizované. Vařené maso a ryby by měli být spotřebovány horké. Zelenina by měla být vařená a ovoce oloupané. Doporučuje se očkování proti hepatitidě a tetanu. Zdravotní pojištění by mělo být nezbytné. Tunisko nabízí většinou vynikající péči zvláště ve větších městech, ale za ošetření budete muset zaplatit většinou v hotovosti.

Gastronomie v Tunisku
Mezi národní speciality patří Kuskus (¨pozemní krupice s podávaným masem, nebo zeleninovou omáčkou), Harissa (chilli pasta), Salade Mechouia (pečený zeleninový salát), Tajine (druh omelety), Brik (velmi chutná náplň).Národními nápoji jsou Théá la likér /mátový čaj), Ahwa (turecká káva), Boukha (silný alkohol z fíků) a Thibarine (bylinný likér). Alkohol zde mohou požívat osoby starší 21 let.


Vyhledejte si nejlevnější dovolenou v Tunisku:

Zkuste speciálně nastavené vyhledávání pro Vaši nejlevnější dovolenou.


Stačí zadat do políčka např.: Tunis dovolená

Tunis v roce 2023:

Noční život v Tunisku
V Tunisku existuje několik divadel a mnoho kin. Zde se hrají filmy v arabštině a francouzštině. V Tunisu a hlavních střediscích najdete spousty restaurací, barů, kde se hraje živá hudba, či tančí břišní tanečnice. Naleznete zde i mnoho nočních klubů, kde se hraje převážně house. Letní sezona je známá pro umělecké festivaly, kde tradiční i mezinárodní umělci se sejdou v Kartágu, Hammametu a Nabeulu. Ve větších městech je i spousty kasin.


Dovolená u moře v Tunisku 2023 | Reklama zde [ochrana osobních údajů]